8.SINIF MATEMATİK
OLASILIK ÇEŞİTLERİ - (ÖZNEL - TEORİK - DENEYSEL OLASILIK)
ONLİNE TESTİ 1
Buraya ne yazarsan yukarda en üstte o görünür
Submitting information

S1) Eş olasılıklı bir örnek uzayda bir olayın eleman sayısının örnek uzayın eleman sayısına oranına olayın .................... denir. Boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

                       

                             


S2) Bir olayın olasılığını bulmak için yapılan deneyde olayın gerçekleşme sayısının deneme sayısına oranına, olayın ................. denir. Boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

                           

                     


S3) Kişilerin kendi görüş ve düşüncelerine göre karar verdikleri olasılık değerine ................... denir. Boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

                               

                                     


S4) Eş olasılıklı örnek uzaydaki bir olayın olması ile ilgili deneme sayısı ............... , deneysel olasılık değeri ............ olasılık değerine yaklaşır. Boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

                                           

                                       


S5) Aşağıdaki olasılık çeşitlerinden hangisi diğerlerinden farklıdır?S6)"Fatih, okul temsilcisi seçilme olasılığını %18 olarak tahmin ediyor." ifadesinin olasılık çeşidi aşağıdakilerden hangisidir?

                             

                           


S7) Madeni bir parayı 8000 defa atarak tura gelme olasılığını %47,89 olarak tahmin eden biri hangi olasılık çeşidini gerçekleştirmiştir?

                           

                               


S8) İlk defa havuza giren Taner'in boğulma ihtimalini %98 olarak söyleyen Şemsettin ne tür olasılık çeşidine örnek olabilecek bir söz söylemiştir?

                                                   

                                             


S9) "3 kırmızı, 5 mavi, 8 beyaz bilye arasından çekilen bir bilyenin mavi olma olasılığı kaçtır?" ifadesi hangi olasılık çeşidine örnektir?

                                     

                                   


S10) Olasılık çeşitlerini doğru söyleyebilme olasılığını %30 olarak tahmin eden biri hangi olasılık çeşidine örnek oluşturur?

                                   

                                   


0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top